4 maj 2014

... Essence Nail Art - Cracking Top Coat - pękający lakier nawierzchniowy

Witam!

Lakier pękający chciałam mieć od zawsze. Podobał mi się efekt, jaki tworzy na paznokciach, a przede wszystkim miał być dla mnie kołem ratunkowym w przypadku odprysku innego lakieru. Niestety "filozofia kosmetyczna", którą wyznaję nie pozwoliła mi wydać kwoty ok 10,00 zł na taki lakier. Dopiero kiedy trafiła się promocja w Naturze, pękacz czym prędzej wylądował w koszyku.Obietnice producenta:Moja ocena:

Spośród wielu buteleczek wybrałam lakier pękający z drobinkami brokatowymi. Kolor to ciemna szarość z domieszką różu, którą widać dopiero pod pewnym kątem patrzenia. Drobinki są srebrne i jest ich mnóstwo.
Konsystencja produktu jest dość gęsta, ale łatwo i przyjemnie się rozprowadza oraz doskonale kryje.
Efekt spękania bardzo mi się podoba. W zależności od ilości nałożonego lakieru pęknięcia są duże, grube lub wręcz przeciwnie - na paznokciach powstaje nam drobniutka siateczka.
Z racji zawartości drobinek wykończenie jest matowe i szorstkie, powiedziałabym, że piaskowe, co nie każdemu odpowiada. Mnie osobiście takie efekty nie przeszkadzają, chociaż rajstopy można przez przypadek zaciągnąć. Nie mniej jednak nigdy nie zdarzyło mi się nałożyć na pękacza wygładzającego top coatu.
Lakier jest mega wydajny. Używam go dość często od 10 miesięcy i zużyłam ok 1/2 buteleczki. Niestety reszta trafi do kosza, ponieważ produkt zgęstniał i pęknięcia wychodzą bardzo brzydkie, poza tym trudno go rozprowadzić jednym pociągnięciem pędzelka.
Czas schnięcia jest błyskawiczny. Na całkowite wysuszenie paznokci potrzeba ok 5 minut.
Top coat Essence nigdy mnie nie zawiódł. Utrzymywał się tydzień bez jakichkolwiek odprysków. Bardzo delikatnie ścierał się na końcówkach, ale było to prawie niewidoczne. Generalnie byłam z niego zadowolona. Jedynym minusem jest w tym wypadku pojemność - gdyby lakier był mniejszy, z pewnością udałoby mi się go zużyć do końca.Podsumowanie:

 1. Nazwa: Cracking Top Coat
 2. Producent: Essence
 3. Pojemność: 8 ml
 4. Cena: regularna ok. 10,00 zł, promocyjna ok 5,00 zł
 5. Ocena: 4/5


Pozdrawiam serdecznie


Yvonne

2 komentarze:

 1. Ładny kolor, chociaż wolałabym, żeby był to "normalny" lakier, nie bawię się wzorkami czy pękaczami, wolę klasykę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja kocham wzorki, kocham mocne kolory lakierów i takie noszę na co dzień :) Klasykę zostawiam na wyjątkowe okazje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy miły komentarz oraz za konstruktywną krytykę :)