26 paź 2013

... Yves Rocher - Sexy Pulp Mascara

Tusz do rzęs Sexy Pulp ultra - volume mascara trafił do mnie przypadkiem, w czasie zakupów produktów do pielęgnacji twarzy i ciała.
Maskara przychodzi do nas w eleganckim granatowym flakoniku z różowymi napisami i srebrnym logo Yves Rocher.

photo by Yvonne writes about...

Na opakowaniu narysowana jest szczoteczka, co jest dużym ułatwieniem podczas zakupów w sklepie stacjonarnym, przy braku testera.
Szczoteczka jest duża, gęsta, wyprofilowana na kształt ósemki. Niestety podczas aplikacji bardzo brudzi powieki.

photo by Yvonne writes about...

Tusz występuje w trzech standardowych kolorach: czarnym, brązowym i niebieskim. 
Jego regularna cena katalogowa to 49,00 zł. Ja zapłaciłam 35,00 zł w promocji.

Posiadam kolor 01 Noir, czyli czarny. Jest to tusz pogrubiający (tylko takie goszczą w mojej kosmetyczce) i efekt, którego się po nim spodziewałam, to teatralnie pogrubione, bardzo czarne rzęsy. 

Niestety zawiodłam się. Maskara nie pogrubia nawet po nałożeniu trzech warstw. Dlaczego? Otóż dlatego, że każda kolejna warstwa ściera to, co nałożyłam wcześniej. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Być może jest to wina bardzo gęstej szczoteczki, która rozczesując rzęsy, zbiera poprzednie warstwy.

Na trwałość nie mogę narzekać. Tusz utrzymuje się cały dzień, nie osypuje się nawet po 12 godzinach od aplikacji. Łatwo się zmywa (nie jest wodoodporny) i nie podrażnia oczu.

Kolor jest dobry, choć mógłby być mocniejszy, głębszy. Mam wrażenie, że czerń jest płaska i matowa.

Konsystencja również jest ok, ale po czterech miesiącach stosowania widać ogromną różnicę. Tusz szybko wysycha i coraz trudniej się go używa. Nie ma szans zużyć go do końca, bo niedługo zaschnie na kamień.

Wiązałam z tym produktem duże nadzieje, ale niestety... Maskara nie spełniła swojego podstawowego zadania, którym jest pogrubianie i to dyskwalifikuje ją w mojej ocenie. Używam jej na co dzień, ale na pewno nie kupię jej ponownie.

Zainteresowanych zapraszam na stronę producenta Yves Rocher

Na koniec zdjęcie z nałożonymi trzema warstwami maskary Sexy Pulp.

photo by Yvonne writes about...

Pozdrawiam serdecznie
Yvonne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy miły komentarz oraz za konstruktywną krytykę :)