10 lut 2014

... "Znów mnie pokochaj" Anna Siwek

Witam!

Książka ta, jak prawie wszystkie, które czytam, wpadła mi w oko w miejskiej bibliotece. Tytuł, zapowiadający historię miłości, być może niezbyt szczęśliwej, skusił mnie do sięgnięcia po tą pozycję i sprawdzenia, co autorka ma do przekazania czytelnikowi.Jakim opisem zachęca nas wydawnictwo?

"Małgorzata mogłaby uważać swoje życie za udane. Wyszła za mąż za wziętego prawnika, mają wspaniałego synka Adasia. Czuje jednak, że spokój ducha i równowaga wewnętrzna, nad którymi pracowała przez dziewięć lat małżeństwa, zostały zachwiane. Z powodu pogłębiającego się kryzysu małżeńskiego i poczucia osamotnienia wyjeżdża na egzotyczny wypoczynek.
Piotr kilka lat temu pozwolił odejść kobiecie, którą kochał. Smutek zagłuszał pracoholizmem i przygodnymi znajomościami. Upływające lata wciąż nie pozwalały mu zapomnieć radosnego uśmiechu Małgorzaty, jej mądrości i ciepła. Zdecydował się na wyjazd za granicę, by rozpocząć nowe życie i odciąć się od przeszłości.
Niespodziewanie Małgorzata i Piotr spotykają się w samolocie lecącym do Egiptu. Kiedyś bardzo się kochali, później próbowali o sobie zapomnieć, teraz..."


Moja opinia:

Małgorzata - specjalistka ds. marketingu w brytyjskiej firmie kosmetycznej, żona i matka, wyjeżdża na wakacje do Egiptu. Niestety, bez męża, którego bez reszty pochłania praca i któremu nie udaje się wyrwać nawet na tydzień, który mógłby mieć zbawienny wpływ na ich małżeństwo. Bohaterka leci więc na wczasy z synkiem i postanawia wykorzystać ten czas na odpoczynek i przemyślenie kilku spraw.

Piotr - właściciel firmy informatycznej, programista z zawodu i z zamiłowania, prywatnie preferujący wolne związki, z dnia na dzień podejmuje decyzję o wyjeździe do Egiptu. Zabiera ze sobą długoletniego przyjaciela, z którym zamierza spędzić tydzień na nurkowaniu.

Na pokładzie samolotu Małgorzata i Piotr spotykają się po raz pierwszy od dziewięciu lat. Przypadek? Czy stara miłość powróci? A może oni nigdy nie przestali się kochać? Co wyniknie ze spędzonego w Egipcie tygodnia? Przeczytajcie sami.

Książka napisana jest tak, jak lubię, czyli lekko i z pewną dozą dobrego humoru. Autorka, w formie retrospekcji, przedstawia nam losy bohaterów i ujawnia zawiłe fakty z ich życia. Robi to stopniowo, jednocześnie opisując gorące piaski pustyni, arabski bazar, czy piramidy. Wszystkie wątki świetnie się ze sobą łączą i powieść, którą czytamy, nabiera wyjątkowego charakteru.

Zachęcam zatem do jej przeczytania i podzielenia się ze mną opinią na jej temat.


Podsumowanie:

  1. Tytuł: Znów mnie pokochaj
  2. Autor: Anna Siwek
  3. Wydawnictwo: Replika LINK
  4. Cena: ok 30,00 zł
  5. Ocena: 4/5Pozdrawiam serdecznie

Yvonne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy miły komentarz oraz za konstruktywną krytykę :)