2 mar 2014

... "Słodsze niż czekolada" - Sheila Roberts

Witam!

Uwielbiam czekoladę!!! Mogłabym ją jeść non stop, od rana do wieczora. Niestety, od pewnego czasu muszę się trzymać od niej z daleka, więc postanowiłam chociaż przeczytać coś czekoladowego :)Jakim opisem zachęca nas wydawnictwo?

"Samantha zawsze wiedziała, że poświęci się prowadzeniu rodzinnej fabryki czekolady. Od kiedy prababcia Rose wyśniła pierwszy przepis na legendarne, najlepsze na świecie praliny, czekoladowa tradycja była przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Niestety przyszłość nie wygląda słodko. Jeśli Samantha nie zdoła spłacić zaciągniętego przez poprzedniego szefa kredytu, fabrykę przejmie bank i jego manager - irytująco arogancki przystojniak Blake Preston.
Samantha przysięga, że do tego nie dopuści. Wraz z matką i siostrami wpada na wyborny pomysł: zorganizuje w miasteczku walentynkowy festiwal czekolady..."


Moja ocena:

Pierwsza myśl po przeczytaniu tytułu książki: co może być słodsze niż czekolada? Hmmm...
Na okładce umieszczony został dopisek "Smakowita powieść o miłości" i to spowodowało, że bez wahania sięgnęłam po tę powieść. Czyta się ją bardzo przyjemnie, jest wciągająca. 
Książka opowiada historię Samanthy, 30-letniej szefowej fabryki czekolady, która zrobi wszystko, żeby nie stracić rodzinnej firmy. Dlaczego może ją stracić? Przez swojego zmarłego ojczyma, Waldo, który przez kilka lat nieudolnie zarządzał interesami. Robił to celowo, czy może nie był dobrym biznesmenem? W tej chwili to nieistotne, ponieważ Waldo nie żyje, a cała odpowiedzialność za fabrykę spada na Samanthę. Na szczęście z pomocą przychodzą jej siostry, które porzucają swoje dotychczasowe zajęcia, żeby zaangażować się w ratowanie rodzinnej firmy. Na przeszkodzie staje jednak kierownik banku, którego główna bohaterka uważa za najgorszego typa na świecie, któremu zależy tylko i wyłącznie na przejęciu fabryki i który potrafi uprzykrzać jej życie. Czy tak jest naprawdę? Przekonajcie się sami czytając o perypetiach Samanthy i jej rodziny. 
"Słodsze niż czekolada" to powieść o silnej i niezależnej kobiecie, która musi stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Ma wrażenie, że została sama z wszystkimi problemami, ale postanawia spróbować odbić się od dna. Bohaterka uczy się prosić o pomoc, a także ją przyjmować. Dochodzi do wniosku, że wspólnymi siłami wiele można zdziałać, wystarczy chcieć i dążyć do osiągnięcia wyznaczonego celu. Czy Samantha wybrnie z trudnej sytuacji? Uda jej się dojść do porozumienia z bankiem? Obroni firmę? Jak potoczą się jej losy? Zachęcam do przeczytania książki. Warto!!!


Podsumowanie:

  1. Tytuł: Słodsze niż czekolada
  2. Autor: Sheila Roberts
  3. Wydawnictwo: Znak
  4. Cena: ok 15,00 zł
  5. Ocena: 5/5


Pozdrawiam serdecznie
Yvonne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy miły komentarz oraz za konstruktywną krytykę :)