21 mar 2014

... "W cieniu nadziei" - Wendy Jean

Witam!

Po ostatniej fascynacji okładką, tym razem zaintrygował mnie tytuł książki. Jest dwuznaczny, sugeruje tajemnicę, może rodzinny sekret z przeszłości, a jednocześnie nadzieja symbolizuje wiarę, że przyszłość przyniesie coś nowego i lepszego. Takie były moje pierwsze przemyślenia, zanim jeszcze sięgnęłam po powieść.Jakim opisem zachęca nas wydawnictwo?Moja ocena:

Co kieruje kobietą, która będąc w odwiedzinach u córki, idzie do sklepu po mleko i już z niego nie wraca, ponieważ morduje człowieka, którego tam zobaczyła? 
Tutaj kryje się tytułowy cień. Za nim z kolei, kryje się tragedia sprzed kilkunastu lat, z którą Doris Fisher nie potrafi się pogodzić. Przez mieszkańców miasta została obwołana bohaterką, szkoda, że nie wie z jakiego powodu. Mózg Doris po dokonaniu zbrodni wypiera całe zdarzenie i kobieta niczego nie pamięta. Musi jednak przypomnieć sobie co się stało, ponieważ w sądzie toczy się rozprawa. 
W odzyskaniu pamięci ma jej pomóc córka, Bethany. Obie kobiety biorą udział w swego rodzaju terapii i przy okazji pomocy matce, sama rozwiązuje dręczące ją problemy, z których nie do końca zdawała sobie sprawę. 
Polecam książkę wszystkim, którzy lubią powoli odkrywać tajemnice bohaterów i razem z nimi czekać na rozwiązanie zagadek.


Podsumowanie:

  1. Tytuł: W cieniu nadziei
  2. Autor: Wendy Jean
  3. Wydawnictwo: Świat Książki
  4. Cena: ok 33,00 zł
  5. Ocena: 4/5


Pozdrawiam serdecznie
Yvonne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy miły komentarz oraz za konstruktywną krytykę :)